تاریخ : 7 می 2024 - 10:03 - شناسه خبر : 37350 اخبار شهرستان، اخبار شهرستان1، اسلایدشو

تریبون آزاد کارگری همزمان با هفته کار و کارگر در میبد

در این مراسم، کارگران به مسائل و مشکلات حوزه کارگری از جمله افزایش سن بازنشستگی، بازنگری قانون کار در حوزه بانوان، کافی نبودن حقوق کارگری، فرسودگی ناوگان حمل و نقل کارگری و توجه به رفاه و معیشت کارگران پرداختند.

همزمان با هفته کار و کارگر، تریبون آزاد کارگری در شرکت تصفیه قند و شکر میبد با حضور محمدرضا فلاحتی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی، سید جمال سجادی پور فرماندار میبد، حجت الاسلام محمد اعرافی امام جمعه موقت و جمعی از مسئولین برگزار شد.

در این مراسم، کارگران به مسائل و مشکلات حوزه کارگری از جمله افزایش سن بازنشستگی، بازنگری قانون کار در حوزه بانوان، کافی نبودن حقوق کارگری، فرسودگی ناوگان حمل و نقل کارگری و توجه به رفاه و معیشت کارگران پرداختند.

محمدرضا فلاحتی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی در این مراسم گفت: در هفته کار و کارگر نشست کارگران و تشکل های کارگری با نمایندگان، نشست سه جانبه گرایی کارفرما، کارگر و دولت و استاندار برگزار و مسائل جامعه کارگری که جزء مطالباتشان بوده است، در استان برگزار شده است.

وی با بیان اینکه میزان مزدی که شورای عالی کار تعین می کند و  قانون سن سابقه بازنشستگی مواردی بود که کارگران در این نشست ها مطرح کردند و باید در سطح کلان پی گیری شود افزود: به جد تمام مسائل و مشکلات حوزه کارگری را دنبال می کنیم و تمامی مسائل مطرح شده را با مکاتبات و در نشست ها با مسئولین وزارت مطرح می کنیم.

فلاحتی تصریح کرد: اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی در راستای مطالبات جامعه کارگری، اجرای  طرح طبقه بندی مشاغل در واحدهای تولیدی مشمول که تاکنون اجرا نشده، مسائل مربوط به ایمنی، خانه های بهداشت کارگری و ورزش کارگری در دو سال گذشته در دولت سیزدهم در دستور کار قرار داده و  از این به بعد هم با قاطعیت و به صورت جدی پی گیری می کند.

حجت الاسلام محمد اعرافی امام جمعه موقت میبد هم کارفرمایان را فرماندهان و کارگران را سربازان جهاد اقتصادی خواند و گفت: ارزش کارگر در اسلام همین را بس که پیامبر عظیم الشان اسلام بر دستان پینه بسته کارگر بوسه میزند .

امام جمعه موقت میبد با بیان اینکه در غرب به زنان بعنوان ابزار و شی نگاه می کنند افزود: اما افتخار ما این است که در نگاه دینی ما به زن نگاه شخصیتی می شود و کارگر نمونه بارز و جهادی است که عمل صالح انجام می هد.

فرماندار میبد هم در این مراسم با گرامی داشت روز کارگر و کار بر رفع مشکلات و نگرانی های جامعه کارگری تاکید کرد.

سجادی پور گفت: راه اندازی بخش تحقیق و توسعه و بهره وری بالا کارخانه قند و شکر میبد که باعث کاهش هزینه ها و اقتصادی تر شدن این واحد می شود خوشحال کننده است.

وی با اشاره به روند مثبت این واحدصنعتی در طی سالهای اخیر افزود: با این همدلی که در کارخانه قند و شکر میبد وجود دارد می تواند زنجیره تولید را روز به روز تکمیل و درآمد را بالاتر ببرد و ما هم هرکاری که دستمان بربیاید اعلام آمادگی می کنیم که کمک کنیم .

فرماندار میبد خاطرنشان کرد: یکی از مسائلی که در واحدهای صنعتی مطرح است بحث ناوگان حمل و نقل کارگری است که به علت فرسودگی و آلایندگی باید نوسازی شود و واحدهای صنعتی می توانند با ورود به این حوزه ناوگان حمل و نقل را به نوعی نوسازی کنند.

در پایان این مراسم با اهداء شاخه گل و هدایایی از کارگران تجلیل شد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر