گزارش

مردم میبد با مشارکت ۷۸ درصدی در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری شرکت کردند.

چرا در هیچ جای این شهر یک تکه کاغذ به اندازه یک عدس هم روی زمین نیافتاده است؟ واقعا هیچ جا یک فیلتر سیگار یا حتی یک تکه دستمال کاغذی هم روی زمین ندیدیم!

کم‌کم شوهرم شروع کرد به آدرس دادن،‌ میهمان‌ها می‌آمدند خانه ما،‌ همین غذای خودمان را برایشان می‌پختم. بعد کم‌کم هر کس‌ می‌آمد،‌ می‌آمد خانه ما. اینجوری خانه من شد قدیمی‌ترین آشپزخانه هرمز!

نخستین تصویر، وحشت است؛ وحشت از دیدن زندگی آدم‌ها در کانال‌های تنگ و تاریک آب شهری. کانال‌هایی با بوی تعفن، پُر از موش، پُر از سوسک و مارمولک و مورچه.

عصر ایران؛ مهرداد خدیر- با درگذشت مهندس علی اکبر معین فر عضو شورای انقلاب در سال های ۵۷ و ۵۸ و نخستین وزیر نفت ایران، بر شمار اعضای فقید شورای انقلاب یک چهره دیگر افزوده شد. از اعضای روحانی شورای انقلاب اکنون تنها آیت الله خامنه ای باقی مانده اند و از جمع اعضای غیر […]

باری دیگر مردم به اصلاحات اطمینان کردند و نماینده ای که توسط شورای اصلاح طلبان حمایت می شد به مجلس راه یافت. مجلسی که می تواند آزمون بزرگی برای او و شورای اصلاحات باشد تا چهار سال دیگر در صورت عملکرد قوی باز از پیروزی سرمست شویم.

دکتر کریم زاده که خودش از اساتید بزرگ است و موی سپید دارد و عصا به دست. می گوید به خدا اگر ساعت ها به من وقت دهید بازهم می توانم در مورد این فداکاری های این اساتید صحبت کنم.

با حضور گسترده مردم متدین میبد صورت گرفت:

تشییع باشکوه عالم ربانی حاج شیخ حسن هدایی+ گزارش تصویری

این مراسم از روضه رضوان شروع و پس از عزاداری در حوزه علمیه میبد و گرامی داشت یاد این استاد حوزه ، پیکر این عالم جلیل القدر بر دوش مردم عزادار تا امامزاده خدیجه خاتون تشییع شد.

در یکصد و چهل و نهمین نشست کتابخوان چه کتاب هایی معرفی شد؟

فعالین عرصه های مختلف میبد چه کتاب هایی را برای خواندن معرفی می کنند؟

طرح نشست کتابخوان که مدتی است از طرف نهاد کتابخانه های عمومی در سطح کشور در حال برگزاری است یکصد و چهل و نهمین نشستش را در میبد برگزار کرد.

چند هفته ای است که ماشین آلات شهرداری برای زیرسازی و آسفالت منطقه ای در شرق شهیدیه دست به کار شده اند. منطقه ای که شاید بتوان آن را آخرین نقطه در شهیدیه نام برد که ساخت و سازی در آن صورت گرفته است و بعد از آن بیابان شروع می شود.