تاریخ : 21 آوریل 2020 - 22:59 - شناسه خبر : 32480 اخبار استان، حوادث

عامل تهدید به انتشار تصاویر خصوصی در یزد دستگیر شد

عامل تهدید به انتشار تصاویر خصوصی در یزد دستگیر شد

رییس پلیس فتا یزد از شناسایی عامل تهدید به انتشار تصاویر خصوصی با عنوان تشخیص بیماری با دیدن عکس چهره خبر داد.

سرهنگ مرتضی رییس پلیس فتا یزد از شناسایی عامل تهدید به انتشار تصاویر خصوصی با عنوان تشخیص بیماری با دیدن عکس چهره خبر داد و گفت:  انتشار عکس‌های خصوصی در شبکه‌های اجتماعی مسبب هتک حیثیت و اخاذی از سوی کلاهبرداران می‌شود .

وی افزود: در پی شکایت والدینی مبنی بر اخاذی از دخترش در فضای مجازی توسط فردی ناشناس و تهدید به انتشار تصاویر و هتک حیثیت در شبکه‌های اجتماعی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

به گزارش روز سه‌شنبه پایگاه خبری این پلیس، دانش آموز ۱۴ ساله با توجه به ایام قرنطینه و گوشی که والدین برایش تهیه کرده بودند با همکلاسی‌های خود اقدام به ایجاد گروهی در شبکه اجتماعی واتس آپ کرده و در خصوص امور درسی که مجازی مدیریت می شده تبادل نظر می کرده که فردی با بارگزاری پیامی ادعا کرد که با دیدن عکس چهره قادر به تشخیص بعضی از بیماری‌ها اعم از کم خونی و … می باشد. 

وی اظهار کرد:  دختر نوجوان به اقتضای کنجکاو بودن، عکسی از چهره خود ارسال و بعد از ساعتی با پیامی مواجه شده که چنانچه فیلمی از رقص خود ارسال نکنید عکس شما با عنوان مبتذل و مستهجن در فضای مجازی منتشر خواهد شد که  وی با هوشیاری لازم بلافاصله با خانواده خود مطرح کرده و انان نیز اقدام به پیگیری و شکایت می کنند.

رییس پلیس فتا یزد گفت: با توجه به حساسیت موضوع، کارشناسان این پلیس پرونده را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار داده و با انجام اقدامات فنی و تخصصی متهم را شناسایی و با هماهنگی قاضی پرونده اقدامات لازم را جهت دستگیری متهم انجام دادند.

ابوطالبی افزود:  در ایام مبارزه با کرونا و حضور در خانه لازم است والدین با ارتقاء سواد رسانه‌ای هم‌پای فرزندان در فضای مجازی حضور داشته و نظارت کافی را با استفاده از نرم افزارهای کنترل فرزند، جهت امنیت خانواده داشته باشند.

وی تصریح کرد: به هیچ عنوان اطلاعات و تصاویر شخصی خود را در فضای مجازی به اشتراک نگذاشته و یا برای کسی ارسال نکنید، فضای مجازی یک فضای اشتراکی است از سوی دیگر برخی از افراد انگیزه مالی برای شیادی ندارند و تنها انگیزه‌ای که سبب می‌شود فرد تصاویر خصوصی افراد را منتشر کند، انتقام جویی است.

رییس پلیس فتا یزد گفت: کاربران جوان و نوجوان خصوصا دختر توجه داشته باشند تحت هیچ شرایطی عکس های خود را در گروه های خانوادگی و همکلاسی و … انتشار ندهند و هشیار باشند که افراد شیاد به بهانه ازدواج به آنها نزدیک نشوند و از اعتماد شما سوء استفاده نکنند. 

ابوطالبی  تاکید کرد: هموطنان  در صورت نیاز به مشاوره یا ارائه گزارش موارد مشکوک می‌توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با کارشناسان این پلیس در ارتباط باشند

ارسال نظر