اخبار شهرستان

علاقه مندان جهت تهیه این ماهنامه می توانند به کتابفروشی های سطح شهر مراجعه نمایند.

از ابتدای تشکیل دولت سیزدهم تاکنون ۱۴۵ شرکت تعاونی در استان یزد تشکیل شده که دارای ۳ هزار و ۴۹۰ عضو می باشند. برای ۲ هزار و ۵۸۶ نفر فرصت اشتغال ایجاد گردیده است.

در سال گذشته ۶ تعاونی جدید تشکیل شد و این تعاونی ها برای ۲۱۸ نفر بطور مستقیم فرصت شغلی ایجاد کردند و ۲۴۱ عضو جدید نیز به خانواده تعاون شهرستان میبد افزوده شد.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

رعایت نکات ایمنی جهت حفظ نیروی انسانی در واحدهای تولیدی بسیار حائز اهمیت است

برنامه ریزی، تعامل و مشارکت کارفرمایان با بازرسان کار بستر خوبی برای بالا بردن سطح ایمنی شرکت ها است.

مدیر کل سازمان بهزیستی استان یزد درخواست تصویب سند مسئولیت اجتماعی صاحبان صنعت میبد در راستای کمک به بهزیستی و موسسه های خیریه برای  رفع حوائج جامعه هدف و کاهش دغدغه خیرین برای انجام کارهای خیر کرد.

امام جمعه میبد در نشست با خبرنگاران عنوان کرد:

کار رسانه ای یعنی عاشق و خادم مردم بودن

کار خبرنگاری و رسانه باید با یک فلسفه و معرفت خاص انجام شود و هم باید در شعاع آداب و اخلاق و ارزشهای متناسب با آن حرکت کند و جهات شرعی و احکام الهی در آن مدنظر قرار گیرد.

در مهر امسال ۳۰۰ نفر از ۱۷۰۰ نفر از شاغلین ما، سنوات آخر خدمتشان را می گذرانند. بقیه زیر ۶ یا ۷ سال سابقه کار دارند.

به مناسبت روز خبرنگار اصحاب رسانه شهرستان میبد با آیت الله اعرافی امام جمعه این شهرستان در بیت ایشان دیدار و گفتگو کردند.

علیرضا حسین‌بیگی در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان گفت: زندانیان با معرفی شدن به شهرداری ، بهزیستی ، بخش صنعت و مراکز فنی حرفه‌ای به جای سپری کردن زمان حبس خود در زندان در جاهای مختلف مشغول به فعالیت و خدمت هستند.

همایش گرامیداشت روز ملی اصناف با حضور مسئولان و روسای اتحادیه‌های صنفی در سالن اجتماعات فرمانداری میبد برگزار شد و مشکلات واحدهای صنفی از جمله افزایش میزان مالیات دریافتی از صنوف و گرانی اجناس مطرح شد.