اخبار شهرستان1

دوازدهمین دوره مسابقات فوتسال کارگران شهرستان میبد با قهرمانی تیم کاشی باستان میبد به کار خود پایان داد.

فراهم نمودن محیط ایمن و سالم کار از اولین و مهمترین وظیفه کارفرمایان در قانون است که کارشناسان ایمنی و بهداشت فعال در کارگاه ها باید با حضور مستمر و تعامل با بازرسین اداره کار نسبت به شناسایی و ارزیابی خطرات و موارد حادثه خیز کارفرمایان را در این مهم یاری دهند.

دوره آموزشی تخصصی فانوس ویژه بانوان با همکاری گردان سایبری خواهران میبد، حوزه علمیه حضرت زهرا (س) و مرکز نسرا میبد برگزار شد.

همزمان با هفته کار و کارگر مسابقات فوتسال جام کارگران در میبد آغاز شد.

مقام معظم رهبری بر دخالت مردم در امور و واگذر کردن کارها به آنها تاکید می ورزند و یکی از مصداق های دخالت دادن مردم در کارها همین تشکل ها هستند که برای توسعه و ایجاد آنها اقدام می کنیم.

با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد صورت گرفت:

ایجاد اشتغال برای ۲۰ نفر با راه اندازی یک واحد دانش بنیان در میبد

شرکت فنی مهندسی نارین الکترونیک که امروز شاهد رونمایی از آن هستیم با سرمایه گذاری۱۰۰ میلیارد ریال و با استفاده از تسهیلات تبصره ۱۸، زمینه اشتغال برای ۲۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم را ایجاد کرده است.

فلاحتی: تامین‌ سلامت‌ و بهداشت‌ جسمی‌ و روانی‌ کارگران‌ در هر شغلی‌ که‌ باشند و ارتقاء سطح‌ آن‌ از اهداف تاسیس خانه های بهداشت کارگری است.

فراخوان اولین جشنواره داستان کوتاه میبد در آذر ماه سال ۱۴۰۱ منتشر شد و از میان ۱۰۰ اثر ارسالی به دبیرخانه جشنواره آثار نویسندگان احمد کریمی ، آمنه آقایی ، زهرا آقایی ، جمیله فلاحی ، فهیمه میرزایی ، محمدحسن بیگی، نجمه پارسائیان، زهره باغستانی، فاطمه رضایی، محمدرضا خیراندیش و مصطفی بیک پور  به عنوان آثار برگزیده اولین جشنواره داستان کوتاه با محوریت میبد اعلام شد.

گلزار شهدای فیروزآباد میبد و تربت سید جلال یحیی زاده نماينده فقيد مردم تفت و ميبد در مجلس شوراي اسلامي با حضور مسئولان ، ورزشکاران بسیجی و مردم شهید پرور غبارروبی و عطرافشانی شد.

یادواره شهدای مهرجرد جمعه ۱۹ اسفندماه در حسینیه اعظم این محله برگزار شود.