ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: با توجه به اینکه هیچ یک از نامزدها نتوانستند اکثریت آرا را کسب کنند، بنابراین انتخابات به دور دوم رفت مطابق قانون، مرحله دوم انتخابات روز جمعه ۱۵ تیرماه در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

۱. دکتر سعید جلیلی ۲۳۸۹۸ رای
۲. دکتر مسعود پزشکیان ۱۰۷۳۰ رای
۳. دکتر محمدباقر قالیباف ۳۳۶۲ رای
۴. حجت الاسلام و المسلمین پورمحمدی ۳۶۶ رای

استاندار یزد در گفتگوی اختصاصی با صدای میبد:

پیروز انتخابات مردم ایران اسلامی هستند

با انتخابات پرشور و حداکثری که شکل می گیرد، شهرستان میبد همچنان که پیشتاز بوده در این عرصه نیز درجه یک می درخشد و افتخار آفرینی می کند. ما هم به وجود مردم مومن و عزیز افتخار کنیم.

مشارکت بسیار ارزشمندی در حال رقم خوردن است. از مردم میبد در واقع متشکر هستیم. شهرستانی که افتخار آفرین است و شخصیت های را در خود پرورش داده است که افتخار جهان اسلام، کشور و استان ما هستند.

از ساعت ۱۷ عصر حضور مردم در پای صندوق های رای گسترده تر شده است. آمار غیر رسمی از استفاده ۲۸ هزار تعرفه برگ رای خبر می دهد و میبدی ها با حضور گسترده ای که از عصر به پای صندوق های رای داشته اند آمار مشارکت را لحظه به لحظه بالا می برند.

۷۰ شعب اخذ رای شهری و ۱۵ شعب روستایی هستند. از ۸۵ شعبه اخذ رای ۱۹ شعبه سیار هستند که در شهرک صنعتی، محمدآباد، حجت آباد، مهرآباد، رکن آباد، دانشگاه، بیمارستان و مجموعه های مختلف آراء واجدین شرایط را اخذ می نمایند.

نقدی بر شعار یکی از نامزدهای محترم انتخابات ریاست جمهوری

این سه چهار کشور واقعی، آن ۱۹۶ کشور خیالی!

غلامرضا مصدق در یادداشتی می نویسد: آقای سعید جلیلی با شعار یک جهان فرصت برای ایران، فرمودند “ما با سه چهار کشور مشکل داریم، در دنیا ۲۰۰ کشور وجود دارد”. معنای فرمایش ایشان به زبان ساده این است، اگر سه چهار کشور با ما مشکل دارند مسئله مهمی نیست، در مقابل ۱۹۶ کشور دیگر وجود دارند که می توانیم در میدانی وسیع (یک جهان فرصت) با وجود آنها با دنیا ارتباط داشته باشیم؛ به عبارتی ۴ به ۱۹۶ به نفع ما.

به مناسبت هفته قوه قضائیه اصحاب رسانه شهرستان میبد با دادستان و رئیس دادگستری شهرستان میبد دیدار و گفتگو کردند.

با پولی که از جیب ملت ایران صرف دور زدن تحریم ها شد و در واقع هدر رفت، می شد بیش از ۳ ایستگاه بین المللی فضایی ساخت یا نزدیک ۶ سال تمام خرج کل کشور مالزی را داد یا ۶۲ ابر پروژه در حد تونل مانش اجرا کرد یا ۳۳۳ برج مانند بلندترین برج دنیا ساخت و یا ۴۱۶ استادیوم در حد و قواره ومبلی احداث کرد. حال بماند که چقدر می شد جنگل کاری کرد و تجهیزات مدیریت منابع آب خرید یا ساخت و ایران را از ابربحران بی آبی رهانید و هزاران مورد دیگر! حالا چرا وقتی صحبت از برجام و لغو تحریم ها و عادی شدن شرایط اقتصادی ایران می شود بعضی ها کهیر می زنند؟ علتش در همین عدد عجیب و غریب است.

ظریف با آمار و نمودار نشان داد تحریم ها چه به روز مردم آورده است و گفت که تلاش او در گذشته برای کاستن از رنج و مشقت مردم چه دستاوردهایی داشته است.