ایران و جهان

سخنگوی ارتش اسرائیل: یک پایگاه نظامی ما در جنوب اسرائیل مورد حمله موشکی قرار گرفت…بی بی سی: حمله ایران بی سابقه بود. حتی اگر یک موشک هم به اسرائیل خورده باشد، هیبت ارتش اسرائیل فرو ریخته است.

اما چه شده، که مطامع دنیوی و مسابقه‌های سیاسی و صف‌بندی‌های رقابتی جناحی، گوشت پیامبر رحمت ما را در ذائقه‌ی مبدّلش این‌گونه تلخ می‌چشد؟

علی لاریجانی در هفدهمین همايش سالانه انجمن علوم‌ سیاسی ایران با بیان اینکه عقل، امروز در غربت است، عقلا هم مغضوب یک عده اند گفت: مشکل اینجاست که تصور هم می کنند علومی که مایه پیشرفت است، غربی و غیر دینی ست.

بیشترین میزان مشارکت مردم در انتخابات مجلس، مربوط به مجلس پنجم بود که در آن ۷۱٫۱ درصد مردم رای دادند و علی اکبر ناطق نوری رئیس آن مجلس شد. دومین مشارکت بالا نیز مربوط به مجلس ششم بود که ۶۷٫۳ درصد رای دادند و مهدی کروبی به ریاست پارلمان رسید. تا قبل از انتخابات ۱۱ اسفند، پایین ترین نرخ مشارکت مربوط به مجلس یازدهم با ۴۲٫۵۷ درصد بود که ریاست آن با محمدباقر قالیباف است.

اسماعیل شه بخش سرکرده گروهک تروریستی جیش العدل در سالروز دستگیری ریگی توسط نیروهای امنیتی ایران به هلاکت رسید.

تحلیل بازی ایران و ژاپن ؛ با قطر چه خواهیم کرد؟

تحلیل بازی ایران و ژاپن ؛ با قطر چه خواهیم کرد؟

تیم ملی ایران در ده دورۀ گذشتۀ جام ملت‌های آسیا، شش دوره در مرحلۀ نیمه‌نهایی متوقف شده. این بار زمین و زمان داد می‌زنند که نوبت عبور ما از این مرحله است. اما تقدیر بی تدبیر رقم نمی‌خورد… در واقع ایران با سیستم ۱-۴-۱-۴ بازی می‌کرد. البته هنگام حمله، جهانبخش و محبی به آزمون اضافه می‌شدند و امید ابراهیمی هم به عزت‌اللهی و سامان قدوس. یعنی وقتی که حمله می‌کردیم، آرایش تیم ما ۳-۳-۴ می‌شد.

شهرت یکی از میهمانان -شمس الواعظین – به دلیل سردبیری روزنامه جامعه در دوره اصلاحات است. روزنامه ای که تاریخ فعالیت مطبوعاتی در ایران را وارد مرحله جدیدی کرد و البته در همان دوره توقیف شد تا شمس الواعظین مسیر جامعه را با روزنامه های توس، نشاط و عصرآزادگان ادامه دهد.

دو مراسم سالگرد درگذشت هاشمي‌رفسنجاني در تهران و قم برگزار شد

تمجيداز راه آيت‌الله

روحاني: درهاي دفتر هاشمي به روي اين جناح و آن جناح بسته نبود
جهانگيري: در داخل كشور عده‌اي نگران هستند كه جنگي وجود ندارد
محسن هاشمي: اكثر پست‌هايي كه آيت‌الله داشت با راي مردم بود
رضا امراللهي: اگر هاشمي‌رفسنجاني نبود، ما صنعت هسته‌اي نداشتيم

عباس عبدی نوشت: انجام فساد ۳٫۷ میلیارد دلار در حکومتی که اندک ارزهایش هم مهم است، مثل پیدا کردن سوزن در انبار کاه نیست، بلکه مثل دیدن یک گاومیش در یک طویله کوچک است که کور هم می‌تواند بفهمد که آنجا گاومیش وجود دارد. قضیه ساده است، خیلی ساده‌تر از آنچه که فکر می‌کنید.

تمام جریان‌های سیاسی و فکری به حرف ناحساب خانم« منصوره معصومی» که مملکت برای حزب‌اللهی هاست اعتراض کردند و این نشان می‌دهد که هنوز همه در دفاع از ایران و ایرانی، هم صدا هستند.