اخبار استان

طبق قانون بخش تعاون شرکت های تعاونی شخصیت حقوقی مستقل دارند و با سه رکن اصلی مجمع عمومی، هیات مدیره و بازرسین تشکیل می شوند.

همایش کویرنوردی سراسری کارگران کشور به میزبانی استان یزد برگزار شد.

همایش بزرگ کویرنوردی کارگران و کارخانجات کشور با حمایت شرکت فولاد آلیاژی ایران – یزد در راستای توسعه و ترویج ورزش میان جامعه شریف کار و تلاش در کویر یزد برگزار می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با حضور در مرکز پاسخگویی الکترونیکی ارتباط مردم و دولت (سامد) به تماس های مردمی پاسخ می دهد.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

پرداخت ۳۱ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی یزد

از ابتدای مرداد ماه سال جاری تاکنون مبلغ ۳۱ میلیارد تومان تسهیلات به طرح های مشاغل خانگی استان پرداخت شده که با پرداخت این تسهیلات زمینه ایجاد ۷۰۰ فرصت شغلی جدید در استان فراهم گردیده است.

اتباع بیگانه فاقد پروانه کار نمی توانند در بازارچه های سطح شهر غرفه داشته باشند.

به دنبال قهرمانی این شرکت در مسابقات کارگری استان، فرصتی ایجاد شد تا به منظور تقویت روحیه رقابت پذیری، توسعه ورزش کارگری و نیز معرفی بهتر و بیشتر شهر یزد به عنوان شهر میراث جهانی، میزبانی مسابقات کارگری کشور در گروه دوم را برعهده بگیریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی لحظاتی پیش از طریق فرودگاه بین المللی شهید آیت الله صدوقی وارد یزد شد.

در دولت سیزدهم ارتباط چهره به چهره با مردم از اولویت های رئیس جمهور و مدیران دستگاه هاست. مدیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز در فواصل مختلف با برگزاری میز خدمت پاسخگوی مردم و قشر شریف جامعه کارگری، کارفرمایی، کارآفرینان و تعاونگران هستند.

آمار حوادث ناشی از کار استان در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ به میزان ۹/۳۴ درصد کاهش داشته است. در شش ماهه اول سال جاری نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد کاهش ۷۱ درصدی آمار حوادث ناشی از کار در استان هستیم.